خدمات ژوپیتک

ارائه دهنده انواع خدمات تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

اجرا و نگهداری زیرساخت ارتباطی، پردازش و ذخیره سازی شبکه

زیرساخت ارتباطی، پردازش و ذخیره سازی شبکه

کلمه زیرساخت ارتباطی به عبارتی سیستم عصبی یک موجود زنده است. همانطور که می دانیم وظیفه سیستم عصبی، پیام رسانی به اعضای مختلف بدن است. این سیستم باید آنقدر سریع و سالم عمل کند که پیام ها را از اندام های مختلف به مرکز کنترل و پردازش و ذخیره سازی اطلاعات که مغز می باشد رسانده و سپس جواب را گرفته و به آن اندام برگرداند.

اگر به هر دلیل در این فرایند انتقال پیام، اختلالی باشد، آن اندام دچار ایراد شده و یا حتی در برخی مواقع خطر جدی، کل بدن و یا همان اندام را تهدید خواهد کرد. شبکه زیر ساخت ارتباطی در واقع همانند سیستم عصبی در بدن است. کار زیر ساخت ارتباطی که شامل دستگاه های Switch ،Router و Access Point می باشد، بر قراری ارتباط بین دستگاه های موجود در شبکه است که عمل انتقال اطلاعات بین آن ها و یا بخش پردازش و ذخیره سازی را انجام می دهد. در نتیجه هر چه این بخش درست و سریعتر عمل کند، فرایند انتقال اطلاعات بهتر انجام می شود.

همانطور که اشاره کردیم، زیرساخت پردازشی و ذخیره سازی معادل مغز یک موجود زنده است. این قسمت تمامی درخواست های کاربران را بررسی، پردازش و به آن ها پاسخ می دهد. در موارد دیگر ممکن است که نیاز به ذخیره نمودن اطلاعات سیستم پردازشی و یا کاربران باشد که این مهم، وظیفه سیستم ذخیره سازی است. زیرساخت پردازشی را، سرورها به عنوان سخت افزار، سیستم عامل ها (ویندوز، لینوکس و…) و سیستم های مجازی سازی ( VMWare vSphere، Microsoft Hyper-V و…) به عنوان قسمت نرم افزار، تشکیل می دهند که نسبت به نیاز می تواند مشخص گردد که از کدام مدل نرم افزاری استفاده شود. طراحی چنین زیرساختی را می توان با توجه به ضرب المثل “خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا میرود دیوار کج” حائز اهمیت دانست.

چنانچه زیرساخت ارتباطی، پردازش و ذخیره سازی شبکه با استفاده از تکنولوژی های متناسب کسب و کار شما طراحی گردد، به شما نوید آن داده خواهد شد، با گسترش کسب و کار خود در آینده، این بخش نیز به راحتی قابل توسعه (Scalable) خواهد بود و شما نیاز به راه اندازی و طراحی مجدد زیرساخت خود، از ابتدا را نداشته و همچنین در هزینه های مالی و زمانی نیز صرفه جویی خواهد شد.

ژوپیتک با پشتوانه تیمی کارآزموده و متخصص مفتخر به انجام خدمات زیر می باشد:

 • مشاوره، طراحی، اجرا، بهینه سازی و نگهداری ارتباطات LAN و Wireless LANدر لایه Access، Distribute و Core
 • مشاوره، طراحی، اجرا، بهینه سازی و نگهداری ارتباطات WAN با شعبه های دیگر مجموعه در بسترهای مختلف
 • مشاوره، طراحی، اجرا، بهینه سازی و نگهداری زیرساخت پردازشی و ذخیره سازی (سرورها، Storage ها و غیره)
 • مشاوره، طراحی، اجرا، بهینه سازی و نگهداری ساختار مجازی سازی

اجرا و نگهداری سرویس های نرم افزاری شبکه

سرویس های نرم افزاری شبکه

در یک مجموعه، وجود سرویس های به روز و مناسب نیازهای مجموعه، باعث می شود تمامی کارکنان بتوانند کارهای روزانه خود را سریع تر و ساده تر انجام دهند، همچنین خطاهای انسانی احتمالی کاهش یافته و درنتیجه کیفیت انجام کار نیز بالا خواهد رفت. سرویس های نرم افزاری شبکه می توانند به استفاده بهینه از زمان کمک کنند و یا به عبارتی ساعت کار مفید را افزایش دهند که این امر سبب بهره بردن بهتر مجموعه از نیروی کار خواهد بود و از سوی دیگر، کارکنان آرامش بیشتری در انجام کارهای خود داشته و احساس رضایت آنان از گذراندن اوقات خود با بیشترین بازدهی دال بر بالا رفتن روحیه آنان خواهد بود.

از دید مدیران، وجود فرایند برای امورات و همچنین انجام منظم کارها از اهمیت بالایی برخوردار است. از سوی دیگر یکی از دغدغه های اصلی مدیران، اطمینان از حفظ اطلاعات مجموعه است، چرا که در این روزها اطلاعات (داده) به ‌عنوان یک دارایی با ارزش یاد می شود و جزء سرمایه های اصلی یک مجموعه می باشد.

ضرورت حفاظت و صیانت از سرمایه های اطلاعاتی یک شرکت امری مهم و حیاتی برای آن کسب و کار می باشد. سرویس های نرم افزاری علاوه بر تسهیل نمودن و منظم نمودن امورات، رسالت مهم تامین بخشی از امنیت اطلاعات را دارند. به عنوان مثال در شبکه می توان سرویسی راه اندازی نمود که بر اساس سیاست های مدیریتی، دسترسی کارکنان به فایل های اداری را بسته و یا طبق نیاز هر بخش دسترسی به کارکنان را طبقه بندی و یا محدود نمود.

بر فرض بارها پیش آمده که کارشناس بخش مالی پشت سیستم کامپیوتری خود حضور ندارد و مدیریت نیاز به گزارشی دارد که روی Desktop آن شخص است. در این مواقع معمولا با تلفن زدن و سوال کردن، رمز ورود به آن سیستم مشخص می شود. حال اگر فرد سومی در همان زمان و مکان حضور داشته باشد که از نظر طبقه بندی سازمانی صلاحیت دسترسی به سیستم های مالی را نداشته باشد، پتانسیل آن ایجاد می شود که از این موقعیت در زمانی مناسب استفاده و به بخش مالی آسیب برساند. راه کار چیست؟ باید مکانیزمی وجود داشته باشد که کاربران را در بازه های زمانی مشخص وادار به تغییر کلمه عبور ورود به سیستم خود کند که این مهم یک سرویس از هزاران سرویس نرم افزاری شبکه است.

کارشناس های کارآزموده ژوپیتک توانایی راه اندازی و پشتیبانی سرویس های نرم افزاری زیر را دارند:

 • Active Directory
 • File Server
 • DHCP
 • Email Server
 • آنتی ویروس های با مدیریت متمرکز
 • کنترل، مدیریت و گزارش از استفاده اینترنت
 • مانیتورینگ سیستم ها از نظر سلامت و عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری
 • به روزرسانی متمرکز سیستم عامل ها
 • راه اندازی پشتیبان گیری در سطوح File, OS و… به شکل متمرکز
 • و هرآنچه که نیاز شما باشد

پس برای بهبود کسب و کار خود، روی کمک دائمی ژوپیتک حساب کنید.

خدمات کامپیوتری

خدمات کامپیوتری از نگاه ژوپیتک

کامپیوتر از نظر ما یک موجود زنده است و همانند موجودات زنده دیگر نیاز به مراقبت دارد. مراقبت در موجودات زنده به شکل روحی و جسمی است. در دنیای کامپیوتر، مراقبت روحی  یعنی با او محبت آمیز کار کنیم، اگر مدل او قدیمی شده و قبراقی و سرحالی سابق را ندارد، مدام جلوی رویش نجوای “واااای، چقدر کندی” را سر ندهیم.

اما مراقبت جسمی از یک کامپیوتر بحث مفصلی است،  بدین معنا که باید به قسمت های سخت افزاری توجه بسیاری داشته باشیم. به عنوان مثال مغز ما انسان ها در تابستان که آفتاب بیش از اندازه به آن می تابد، داغ کرده و دیگر حالی نداریم، کلافه یک گوشه می نشینیم تا خنک شویم! در دنیای کامیپیوتر هم به همان شکل است. دوست مان که مغزش همان CPU است داغ کرده، بی حال شده و در نتیجه شما در عملکرد او احساس کندی خواهید کرد، راه حل خنک شدن چیست؟

شما زمانی عملکرد خوبی خواهید داشت که بتوانید به سرعت اطلاعات مربوط به کاری که در لحظه انجام می دهید را، از قسمت حافظه بلند مدت مغز به قسمت پردازش مغز برسانید، در غیر این صورت باید پیوسته پردازش کنید تا حافظه بتواند به مطلب مورد نظر خود دست یابد، که نتیجه آن مساوی است با پایین آمدن سرعت انجام فعالیت شما! حال اگر بدنیای کامپیوترها برویم، حافظه بلند مدت آنها هارد است، اگر یک کامپیوتر نتواند با سرعت مطلوب اطلاعات را به CPU که قسمت پردازش است برساند، کارکرد سیستم شما سرعت مطلوبی نخواهد داشت. چه کنیم که این مشکل حل شود؟

همواره تغذیه مناسب می تواند بر کیفیت زندگی روزمره و سلامت جسم تاثیر گذاشته و همچنین انرژی لازم را برای بدن تامین کند. حال کامپیوتر شما انرژی خود را از Power یا همان منبع تغذیه تامین می کند. چنانچه Power  نتواند انرژی سیستم شما را به میزان کافی تامین نماید، در نتیجه سیستم شما در پردازش های بالا و کارهای طولانی مدت دچار اختلال شده و عملکرد مطلوبی نخواهد داشت. در این وضعیت چه کاری خواهیم کرد؟ راه حل تمامی موارد، تماسی کوتاه با ژوپیتک است.

کارشناسان ژوپیتک آماده ارائه کلیه خدمات زیر می باشند:

 • نرم افزاری: مانند عیب یابی و نصب ویندوز، نصب نرم افزارهای تخصصی و نرم افزارهایی که روزانه کاربرد دارند
 • سخت افزاری: مانند ارتقاء سیستم فعلی، مشاوره برای انتخاب سیستم جدید
 • عقد قرارداد پشتیبانی و نگهداری کلیه سیستم های کامپیوتری

اجرا و نگهداری ارتباطات فیزیکی شبکه

ارتباطات فیزیکی (Passive) شبکه

از نظر ژوپینک ارتباطات فیزیکی همانند رگ های بدن یک انسان است. رگ در بدن انسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همچنین راه های ارتباطی بین قسمت های مختلف بدن را عهده دار است. اختلال خون رسانی در هریک از آنها، باعث ایجاد اختلال در کل عملکرد اعضای بدن خواهد شد و این موضوع اهمیت وجودی رگ را مشخص می کند. ارتباطات فیزیکی نیز، در صورت عملکرد نادرست سبب مشکلاتی مانند قطعی و کندی و غیره خواهد شد. این موضوع در عین سادگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای بالا رفتن تداوم کسب و کار، بهتر است که اصولی و با کیفیت انجام شود.

ژوپیتک با کارشناسان مجرب و متخصص خود در این زمینه مفتخر است که ساختار ارتباطات فیزیکی شما عزیزان را با کیفیت مطلوب انجام دهد. خدمات ما در این زمینه عبارتند از:

 • مشاوره و طراحی ساختار کابل کشی مطابق استاندارد
 • اصلاح ساختار کابل کشی فعلی
 • پشتیبانی و نگهداری کابل کشی

شما میتوانید از طریق شماره  09191406338 و یا
آدرس ایمیل Info@Jupitechco.Com با ما در ارتباط باشید

برای دریافت خدمات و مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید

مشتریانی که به ما اعتماد کرده اند

فهرست